Čokoláda Bean-to-Bar, ruční česká výroba z Muzea čokolády a Marcipánu v Táboře, čokoláda bez konzervantů, bez emulgátorů...

PANELA 500g

357

Nečištěný nerafinovaný cukr - sušená šťáva z cukrové třtiny.

Země původu - Barma


  • 61,61 Kč bez DPH
  • Skladem
69 Kč
Kategorie: SUROVINY
Bez palmového tuku
Neotrely darek
doprava Zdarma
ručně vyrobeno z čokolády
čokoláda z kvalitních surovin
 

Panela svým vzhledem připomíná hnědý cukr.  Je to sladká ztuhlá šťáva z cukrové třtiny. Na rozdíl od hnědého cukru má panela nesrovnatelně bohatší škálu chutí a hlavně vůní, podobně jako med. Přirozeně obsahuje melasu. Bez použití chemických procesů (jako je např. rafinace) je výsledkem výživově bohatý produkt, který si na rozdíl od bílého cukru uchovává všechny důležité látky, které obsahuje cukrová třtina. 

Panela obsahuje 5x více minerálních látek než hnědý cukr a 50x více minerálních látek než bílý cukr.

Postup výroby Panely: Vylisovaná šťáva z cukrové třtiny se nahřívá a postupně se odpařuje voda. Po té se "hmota" nadrtí do sypké podoby. Nahřívání probíhá při teplotě vyšší než je 42 stupňů.

Nutriční složení: Sacharóza je hlavní složkou panely, v menší míře obsahuje glukózu a fruktózu.  vitamín A, některé vitamíny skupiny B,  vit. C, vit. D a vit. E. Z minerálních látek : vápník, železo, draslík, fosfor, hořčík, měď, zinek a mangan.

Vlastnosti a použití panely: Jako sladidlo do různých nápojů, džusů, čajů, výluhů, čokolády, marmelád, sušenek, dezertů atd. Je výborným zdrojem energie při vyčerpání a zátěži.

 

Výživové údaje na 100 g:

 Energetická hodnota   1680 kJ (396 kcal)
 tuky   0,65 g
     z toho: nasycené mastné kyseliny   0,22 g
sacharidy   97 g
     z toho: cukry   69,31 g
vláknina <0,10 g
bílkoviny  0,47 g
sůl            0,053 g

Sůl je v potravině obsažena v důsledku přirozeně se vyskytujícího sodíku.